Wyświetlanie projektu / Kotłownia kontenerowa na biomasę 980kW Szczecinek

Kotłownia kontenerowa - zestaw MUG980v2 wykonano dla BHK Polska / hala Kronospan Szczecinek. Moduł kotłowni w zestawie z parą kontenerów hakowych po 35 m³ oraz modułem dokującym każdy. Kocioł CO wyposażono w ekonomizer spalin oraz filtr wodny, automatyczne sterowanie, monitoring GSM i podgląd z 8 kamer dostępny 24h przez Internet.

Szczegóły

Adres www
https://www.bhk.de/unternehmen/standorte/bhk-pl-poland.html
Data
17 kwi 2018
Klient
BHK Polska Sp z o.o.
Lokacja
Szczecinek, ul. Waryńskiego 5 / hala Kronospan Szczecinek
Powrót do portfolio

Ogrzewanie hal

Ogrzanie hali przemysłowej na gorące powietrze części hali Kronospan Szczecinek dzierżawionej przez BHK Polska.

Realizacja komleksowa - dostawa towarów i usług mających za cel budowę instalacji CO i dostarczenie do niej ciepła.

Kotłownia na paliwo stałe

Głównym z wymagań stawianych przez inwestora było, aby kotłownia była wyposażona we wszystkie urządzenia oraz sterowanie pozwalające na pracę w trybie automatycznym. 

Ogrzewanie nadmuchowe

Wewnątrz hali wykonana została instalacja co (centralnego ogrzewania) dostarczająca ciepło z posadowionej na zewnątrz kotłowni kontenerowej wprost do zaistalowanych wewnątrz hali przemysłowej central ciepłowniczych. Centrale nadmuchowe (ciepłownicze) wyposażone w wyminnik woda-powietrze i odpowiedni wentylator nadmuchowy do ogrzewania gorącym powietrzem. Umieszczone pod sufitem centrale nadmuchowe dostarczają gorące powietrze do instalacji nadmuchowej biegnącej wzdłuż hali przemysłowej. Dostarczone ciepło - gorące powietrze rozprowadzane po hali za pomocą zainstalowach pod sufitem rur fi500mm wyposażonych w regulowane dyfuzory powietrza. W celu uzyskania optymalnego zużycia paliwa energetycznego, każda z zainstalowanych dysz została odpowiednio skonfigurowana.

Kotłownia kontenerowa

Ciepło do instalacji CO wypełnionej wodą wytwarzane jest przez zainstalowany w kotłowni kontenerowej kocioł wodny płomieniówkowy ZGP 980kW, a dodatkowe około 80 kW ciepła odzyskane z gazów odlotowych kotła przez zainstalowany w kotłowni ekonomizer spalin (powietrze-powietrze) tłoczone jest bezpośrednio do hali jako ogrzane powietrze zassane ze środka.

Pełna automatyzacja pracy, podgląd 24h przez Internet (8 kamer + 1 na szafę sterowniczą) i odpowiednie zabezpieczenie PPoż umożliwiają praktycznie bezproblemową pracę całego zestawu, a ewentualne informacje o przepełnieniu magazynu paliwa bądź jego minimalnej ilości poprzez monitoring GSM dostarczane są na wybrane numery telefonów, co umożliwia wykonani odpowiednich czynności nie zakłócając przy tym pracy całego systemu ogrzewania Co.

Kotłownia kontenerowa na paliwa stałe

Kotłownia kontenerowa MUG980v2 wykonana dla BHK Polska / hala Kronospan Szczecinek.

Mobilna kotłownia w zestawie z parą mobilnych kontenerów hakowych po 35 m³ wyposażonych w odpowienie urządzenia pozwalające na bezproblemowy transport za pomocą typowego pojazdu hakowego..

Kocioł CO

Kocioł CO wyposażono w ekonomizer spalin oraz filtr wodny, automatyczne sterowanie, monitoring GSM i podgląd z 8 kamer dostępny 24h przez Internet.

Zestaw bez większych ingerencji ze strony obsługi przepracował pierwszy okres grzewczy i aktualnie stanowi flagowy produkt firmy Płomex-pol.