O firmie

Płomex-Pol

Istniejąca od 1999 roku i angażująca 15 osób Płomex-Pol jest firmą od początku istnienia związaną z branżą energetyczną, na potrzeby której projektuje i produkuje kotły i kotłownie, w tym mobilne, kotlownie kontenerowe.

Płomex-Pol oferuje generalną realizację kotłowni opalanych paliwami stałymi (rozdrobnione drewno, biomasa, ekopellet, wegle kopalniane), a w szczególności kotłownie kontenerowe, obejmujące kocioł oraz kompletną instalację wraz z urządzeniami pomocniczymi kotła. Firma oferuje również instalacje sieci ciepłowniczych dostarczających ciepło w ogrzewanych obiektach.

Plomex-Pol oferuje kotłownie przydomowe oraz przemysłowe, w tym, dla przemysłu drzewnego. Idea tworzenia dedykowanych dla branży drzewnej kotłów ma swoje początki w 1994, kiedy to jeszcze nie Płomex-Pol, lecz firma z branży meblarskiej napotkała się na szereg problemów i niedociągnięc związanych z ogrzewaniem.

Firma do produkcji kotłów wykorzystuje aktualnie najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne, kożystając przy tym z wiedzy i doświadczenia zdobytej przez lata działalności oraz wielu zaangażowanych w proces produkcji zaprzyjaźnionych firm.

Projektując swoje urządzenia, firma Płomex-Pol, przywiązuje dużą uwagę do jakości ich wykonania oraz wymogów jakie stawia ochrona środowiska, tak, aby wykonane produkty spełniały wymogi wszystkich norm i Dyrektyw Unii Europejskiej.

Oferowane przez firmę kotły oraz piece przemysłowe wyposażone są w elektroniczny sterownik zapewniający automatyczną pracę kotłowni przez cały rok 24 godziny na dobę, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla firm produkcyjnych, obiektów handlowych, szkół, urzędów itp.