Kotłownie kontenerowe - sprzedaż i wynajem

Kotłownie kontenerowe

Mobilne kotłownie kontenerowe znajdują zastosowanie najczęściej tam, gdzie realizacja inwestycji budowlanej wymaga dostarczenia odpowiedniej ilości ciepła (np. bioelektrownie) lub w przypadku awarii kotłowni gdzie obiekt wymaga szybkiej dostawy energii cieplnej na okres napraw czy modernizacji istniejącej kotłowni przemysłowej.

 

Wynajem kotłowni kontenerowej - bez konieczności budowania kosztownych tradycyjnych, tam, gdzie energia cieplna potrzebna jest tylko przez pewien okres czasu lub tam, gdzie nie ma odpowiedniego pomieszczenia w budynku na lokalizację kotłowni tradycyjnej - tutaj kotłownie kontenerowe sprzedaż.

kotłownie kontenerowe wynajem

Kotłownie kontenerowe mogą być uruchomione już po kilku dniach od podpisania umowy na wynajem kotłowni kontenerowej. Wynajem kotłowni kontenerowych olejowych czy na biomasę świetnie sprawdzą się w warunkach przemysłowych, tj. ogrzewanie hal produkcyjnych, obiektów przemysłowych o dużej kubaturze, przestrzeni biurowych etc. Mniejsze mobilne kotłownie wyposażone w palniki na olej opałowy sprawdzą się ogrzewając wodę i pompując ciepło w instalację lokali usługowych, sklepów, barów itp. Ciepłownie kontenerowe załadowane dźwigiem na naczepę ciągnika siodłowego transportowane są do miejsca, gdzie mają zostać posadowione i zaraz po ustawieniu w miejscu docelowym i podłączeniu do sieci przesyłowych osiągają pełną zdolność energetyczną by zaraz po tym ciepło dotarło do odbiorników (kaloryfery, nagrzewnice, ciepło technologiczne etc.).

producent kotłownie kontenerowe łódzkie

Kotłownia kontenerowa

Głównym elementem kotłowni kontenerowej i tak samo zupełnie jak w klasycznej kotłowni przemysłowej jest kocioł wodny. Wynajem kotłowni na olej opałowy czy na paliwa stałe to nasza podstawowa oferta i wynika ona ze specyfikacji branży i usługi jaką jest wynajem kotłowni kontenerowej - dodatkowo zasięgiem mobilnych kotłowni olejowych na przyczepkach do 3,5t. Moce naszych kotłowni kontenerowych zawierają się w szerokich granicach: od kilkudziesięciu kilowatów dla mniejszych mobilnych kotłów olejowych do kilku megawatów dla dużych przemysłowych kotłów w zabudowie kontenerowej. Istnieją też możliwości rozbudowy ich w celu zwiększenia mocy poprzez dołożenie kolejnych modułów. Stąd zastosowanie kotłowni kontenerowych nie ogranicza się wyłącznie do ogrzewania budynków i podgrzewania wody użytkowej, ale mogą one być z powodzeniem wykorzystane w procesach technologicznych w zakładach produkcyjnych oraz do szczególnych zastosowań, jak np. do podgrzewania murawy na stadionach sportowych czy osuszania budynków zalanych podczas powodzi.

wynajem kotłowni

Kotłownie kontenerowe wynajem

Kotłownie kontenerowe są to gotowe do podłączenia kompletne kotłownie o zakresie mocy 50kW - 2000kW. Kotłownie kontenerowe idealnie sprawdzają się jako tymczasowe źródła ciepła na czas trwania inwestycji jak i rozwiązania na stałe. Jako kotłownie przemysłowe często przewyższają klasyczne kotłownie pod względem niezawodności, stopniem zautomatyzowania procesu spalania paliwa włącznie z jego podawaniem ze zbiornika kotła do kotła :)

Wynajem kotłowni kontenerowych

Posiadamy kilkanaście urządzeń o różnych mocach, na różne paliwa energetyczne itp. Możliwe jest również dostosowanie do wymagań Klienta i przerobienie wynajmowanej kotłowni na inne paliwo energetyczne. Kotłownie dostępne na wynajem możemy w ciągu kilku dni uruchomić w drugim końcu Polski. Jeżeli interesuje Cię wynajem kotłowni kontenerowej, to chętnie odpowemy na pytania, a jeżeli nadal będziesz zainteresowany wynajmem urządzenia MUG - wtedy zapraszamy do siedziby firmy Płomex, gdzie spokojnie omówimy wszystkie ważne kwestie wynajmu i podłączenia urządzenia do docelowej instalacji CO.

kotłownia kontenerowa na wynajem

Kotłownia kontenerowa na wynajem to niekiedy jedyne rozwiązanie ratujące przed katastrofą, a więc wszystko pozostaje kwestią potrzeb Klienta, a nic nie jest tutaj wciskane na siłę, bo przecież czas to dziś jest to co mamy najcenniejsze, a świadomość tego skutecznie broni nas przed przesadą :)

Kotłownie kontenerowe sprzedaż

W zależności od mocy i rodzaju zastosowanego paliwa kotłownie kontenerowe będą różnić się wielkością, budową i wyposażeniem. Wszystkie konfiguracje różnią się ceną wynajmu kotłowni kontenerowych lub zakupu w przypadku ofert typu sprzedaż kotłowni kontenerowej.

kontrenery hakowe na opał

Jednak są one w tych szczególnych przypadkach bardzo konkurencyjne w odniesieniu do kotłowni tradycyjnych. Cennik kotłowni kontenerowych dość znacznie różni się ceną budowy kotłowni mobilnej czy ciepłowni kontenerowej a budową tej klasycznej. Oszczędności kapitału oraz czasu jaki jest potrzebny do uruchomienia kotłowni należy zawdzięczać ich coraz większą popularność w kraju i poza nim.

Sprzedaż kotłowni kontenerowych 

Firma Płomex-pol w swojej ofercie posiada wypracowany i dopracowany na potrzeby tartaków produkt: kotłownie kontenerowe na paliwa stałe. Na początku 2013 roku zaczęła pracować pierwsza zbudowana od podstaw kotłownia kontenerowa.

ciepłownia kontenerowa

Zbiornik na trociny i zrębkę lub pellety powstał na bazie gotowego kontenera hakowego i wyposażony został w wygarniacz hydrauliczny. Efektem połączenia wyszedł kontener hakowy z ruchomą podłogą. Ruchomą podłogę stanowi tam jedno zgrzebło wygarniające poruszane siłownikiem hydraulicznym w ruchu posuwisto zwrotnym, Paliwa stałe z kontenera hakowego wypada bezpośrednio na żmijkę w podajniku ślimakowym kotła co.

Kotłownie kontenerowe cennik

Kotłownie kontenerowe Płomex - Mobilne Urządzenia Grzewcze - nie są seryjnie produkowanymi modelami urządzenia

płomex-pol

nowy produkt, nowe rozwiązania, a przede wszystkim indywidualne podejście do potrzeb konkretnego użytkownika, od doboru kotła, poprzez wybór optymalnego paliwa energetycznego, systemu podawania paliwa do kotła, czy dobór systemu automatycznego gaszenia wykrytego pożaru, a nawet ilości kamer video i miejcs ich montażu dla uzyskania najlepszej z możliwych widoczności dla uzyskania efektywności pracy urządzenia MUG na najwyższym poziomie.

Kotłownia kontenerowa cena

- ile kosztuje kotłownia kontenerowa?

Wstępinie, by oszacować koszty budowy mobilnej kotłowni dla porównania z kosztami jakie ponieść musimy budując klasyczną kotłownię, czy też modernizując instniejącą jeszcze przestażałą technologicznie kotłownię, możemy przyjąć, że 1W mocy to około 1 PLN  dla urządzęń produkujących od 140KW do 1,35MW ciepła.

kotłownia kontenerowa viessmann

Kotłownia kontenerowa przepisy

Kotłownia kontenerowa musi spełniać wiele ważnych warunków. Producenci kotłowni kontenerowych przeszli skomplikowany i trudny, urzędowy „tor przeszkód", by uzyskać zezwolenia na ich produkcję i dopuszczenie do obrotu handlowego. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że kotłownia będzie działać prawidłowo i bezpiecznie. Oczywiście konieczny jest jej nadzór (podobnie jak każdego stanowiska technicznego w ruchu). Nadzór może być stały lub okresowy w przypadku tzw. kotłowni bezobsługowej. Przy większych kotłowniach wymagany jest nadzór stały i w tym celu przewiduje się pomieszczenie socjalne dla obsługi kotłowni.

kotłownia kontenerowa przepisy

Kontener, jako pomieszczenie kotłowni, musi spełniać wiele wymagań, a wśród nich m.in.: konstrukcyjne, przeciwpożarowe, wentylacyjne, akustyczne, termoizolacyjne i inne. Drzwi do kontenera powinny mieć odpowiednią szerokość i wysokość, tak by umożliwiały swobodny transport wszystkich urządzeń do wewnątrz i na zewnątrz w czasie budowy i remontu kotłowni. Drzwi powinny otwierać się na zewnątrz. Ściany i strop kontenera kotłowni powinny posiadać odpowiednią odporność ogniową. W kotłowniach, w których przewiduje się utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury (np. kotłownie olejowe), powinno być przewidziane ogrzewanie, a ściany i strop powinny być wykonane z odpowiednim ociepleniem. Na podłodze powinien być wykonany odpowiedni cokół o wysokości ok. 10 cm pod kocioł.

wynajem kotłowni kontenerowych
Kotłownia powinna być wyposażona w sprzęt przeciwpożarowy: gaśnice proszkowe typu ABG odpowiedniej wielkości, koce gaśnicze, instrukcję przeciwpożarową i wykaz telefonów. Sprzęt gaśniczy powinien być umieszczony w pobliżu wyjścia z pomieszczenia kotłowni.

Kotłownia kontenerowa pozwolenie na budowę

Kotłownia kontenerowa wymaga pozwolenie na budowę powyżej 120 dni w jednym miejscu. Pozwolenie na budowę załatwia się poprzez zgłoszenie do odpowiedniego urzędu.

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol to:

 • zredukowany do minimum - krótki czas wykonania kotłowni, a w efekcie możliwa możliwość szybkiej wymiany lub modernizacji źródła ciepła
 • możliwość zmiany aktualnego paliwa energetycznego na bardziej aktualne, a w efekcie spora oszczędność wynikająca z przejścia na tańsze paliwo (pellet lub pył węgla brunatnego)
 • minimalizacja robót budowlanych (kotłownia jest wykonywana u producenta, a na miejscu jedynie składana)
 • mobilność: kotłownię można przenieść w inne miejsce, wypożyczyć, odsprzedać; jest wygodna w transporcie i montażu
 • prosta instalacja poprzez włączenie się do istniejącego węzła cieplnego
 • możliwość leasingowania / łatwego sposobu finansowania kotłowni
 • minimum formalności, możliwość wynajmu kotłowni na czas prający prac budowlanych lub modernizacji istniejącej kotłowni

Kotłownia budowana na zamówienie

Zalety budowy kotłowni kontenerowych w stosunku do kotłowni wbudowanych:

 • możliwość zasilania w energię cieplną obiektów nie posiadających pomieszczeń spełniających wymogi przepisów dla kotłowni wbudowanych;
 • rezygnacja z często kosztownych prac adaptacyjnych pomieszczeń kotłowni;
 • lokalizacja kotłowni w najkorzystniejszym miejscu w stosunku do zasilanych obiektów;
 • łatwa możliwość rozbudowy poprzez dostawienie kolejnego kontenera.

do wynajęcia urządzenia grzewcze

Realizacje kotły w zabudowie kontenerowej

 1. Kotłownia Kontenerowa z glikolem w Pile

 2. Kotłownia Kontenerowa dla Politechniki Częstochowskiej

 3. Kotłownia kontenerowa na biomasę 980kW w Szczecinku

 4. Kotłownie Kontenerowe MINI po 100kW do Szwecji

Kotłownie kontenerowe VIESSMANN

Kotłownie kontenerowe VIESSMANN dla przemysłu drzewnego, kompleksowe wykonanie kotłowni przemysłowej, magazynu z automatyką przemysłową, systemów wczesnego wykrywania pożaru i automatycznych zraszaczy przeciw pożarowych, a to i pozostałe elementy instalacji wodnej, elektrycznej oraz odrębnego i znacznie większego pod względem złożoności i optymalizacji pracy pod kątem efektywnego spalania cząstek NOx, opcjonalnie instalowany dopalacz cząstek stałych NOx wewnątrz komory spalania opału wewnątrz kotła CO marki VIESSMANN.

kotłownia kontenerowa viessmann na olej opałowy

Instalacja oparta na podzespołach bazowych i elementach pomocniczych opracowanych w niezależnych badaniach i opracowanych w wydaniach publikacji dot. projektowania kotłowni przemysłowych i adaptacja rozwiązań do kotłowni kontenerowych produkowanych przez firmę Płomex-pol JM.

 

 1. kotłownie kontenerowe gazowe
 2. kotłownie kontenerowe cennik
 3. kotłownie kontenerowe sprzedaż
 4. kotłownie kontenerowe przepisy
 5. kotłownie kontenerowe olejowe wynajem
 6. kotłownie kontenerowe wynajem kraków
 7. kotłownie kontenerowe kraków
 8. kotłownie kontenerowe warszawa
 9. kotłownie kontenerowe wrocław
 10. kotłownie kontenerowe katowice
 11. kotłownie kontenerowe katowcie
 12. kotłownie kontenerowe śląsk
 13. kotłownie kontenerowe viessmann
 14. kotłownie kontenerowe na pellet
 15. kotłownie kontenerowe olejowe
 16. kotłownie kontenerowe wymiary
 17. kotłownie kontenerowe wynajem
 18. kotłownie kontenerowe wynajem cennik

 

 1. kotłownia kontenerowa
 2. kotłownia kontenerowa cena
 3. kotłownia kontenerowa gazowa
 4. kotłownia kontenerowa przepisy
 5. kotłownia kontenerowa viessmann
 6. kotłownia kontenerowa na pellet
 7. kotłownia kontenerowa olejowa
 8. kotłownia kontenerowa sprzedaż
 9. kotłownia kontenerowa viessmann
 10. kotłownia kontenerowa projekt
 11. kotłownia kontenerowa pozwolenie na budowę
 12. kotłownia kontenerowa wynajem
 13. kotłownia kontenerowa wynajem cena
 14. kotłownia kontenerowa wynajem warszawa
 15. kotłownia kontenerowa zgłoszenie

 

 1. wynajem kotłowni
 2. wynajem kotłowni kontenerowej
 3. wynajem kotłowni kontenerowych
 4. wynajem kotłowni mobilnych
 5. wynajem kotłowni olejowych
 6. wynajem kotłownia

 

 1. wynajem kotła
 2. wynajem piecy olejowych

 

 1. budowa kotłowni kontenerowej
 2. projekt kotłowni kontenerowej

 

 1. budowa kotłowni na pellet
 2. budowa kotłowni gazowej

 

 1. kotłownia mobilna
 2. kotłownia mobilna wynajem

 

 1. mobilna kotłownia
 2. mobilna kotłownia kontenerowa
 3. mobilna kotłownia awaryjna

 

 1. ciepłownia pod klucz w kontenerze
 2. ciepłownie kontenerowe

 

 1. tymczasowa kotłownia
 2. kotłownia w kontenerze
 3. kotłownia kontenerowa 300kw

SKLEP INTERNETOWY

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU INTERNETOWEGO - NOWE i UŻYWANE KOTŁY CO oraz PIECE NADMUCHOWE, KOMPLETNE KOTŁOWNIE PRZEMYSŁOWE UŻYWANE Z NIEMIEC, W TYM PRODUKTY I TECHNOLOGIE ŚWIATOWYCH LIDERÓW BRANŻY CIEPŁOWNICZEJ jak VIESSMANN, BUDERUS, DANSTOKER

Zobacz również i te serwisy: Samoświadomość, rozwój duchowy, osobowość - LevelUp! • Remonty i wykończenia wnętrz Wrocław usługi • Roboty ziemne usługi minikoparką Radomsko