Kotłownie kontenerowe | sprzedaż i wynajem

Kotłownie kontenerowe

MATERIAŁY REKLAMOWE i SPECYFIKACJE z DANYMI i PRZYKŁADY KOTŁOWNI KONTENEROWYCH. WYBRANE - SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA I SPRAWDZONE TECHNOLOGIE PROCESOWE KORZYSTAJĄC Z WIEDZY I DOŚWIADCZENIA LIDERÓW W DOSTAWIE CIEPŁA DO OGRZEWANYCH BUDYNKÓW PRZEMYSŁOWYCH HAL PRODUKCYJNYCH, PRZESTRZENI PRZEŁADUNKOWYCH, CZY TEŻ CENNEJ PRZESTRZENI MAGAZYNOWEJ WEWNĄTRZ MAGAZYNU WYSOKIEGO SKŁADOWANIA.

Mobilne kotłownie kontenerowe na paliwa stałe i olej opałowy

Oferujemy kompleksową usługę wykonania ogrzewania hal przemysłowych na bazie tradycyjnych rozwiązań wewnątrz klasycznej kotłowni przemysłowej wchodzącej w kubaturę ogrzewanych pomieszczeń oraz nowoczesne kotłownie kontenerowe na zamówienie wyposażone w dwa osobne i niezależne źródła ciepła, tj. palnik na biomasę, w tym. trociny, zrębki, odpad drzewny powstały przy obróbce drewna jako pierwsze i podstawowe źródło energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł paliw organicznych - biomasy drzewnej i rolnej - oraz palnik olejowy lub gazowy jako drugie źródło ciepła uzyskane ze spalania lekkich frakcji olejów opałowych w komorze spalania paliw ciekłych metodą nadmuchową.

 •  

Mobilne kotłownie kontenerowe

Mobilność kotłowni kontenerowych to z pewnością numer jeden na liście zalet tego typu rozwiązania, które nie zabiera cennej przestrzeni przemysłowej w ogrzewanej hali produkcyjnej lub magazynu elementów, półproduktów do produkcji mebli, powietrza wewnątrz stale narażone na ujemne temperatury wpadające do budynku przez ogromne bramy przemysłowe, które wciąż otwierają się pędząc ku górze i wpuszczając kolejny powiew styczniowego mroźnego poranka w hurtowni płyt meblowych i akcesoriów do produkcji mebli. Mobilność kotłowni kontenerowych budowanych na zamówienie i pod specyfikę opałową branży, w której działają nasi Klienci, w zasadzie kończy się zaraz po dostawie kompletnej i złożonej jeszcze u producenta kotłowni kontenerowej, a dostarczanej już w stanie gotowym do uruchomienia procesu nieustannego dostarczania ciepła rurami instalacji centralnego ogrzewania rozciągającymi się po obrysie ogrzewanej hali.

Mobilne kotłownie kontenerowe przemysłowe na sprzedaż i pod wyajem

 

Sprzedaż i wynajem kotłowni

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol standardowo wyposażane są w kotły co (centralnego ogrzewania). Kotłownia kontenerowa wykonana na zamówienie może zostać wyposażona w piec nadmuchowy gorącego powietrza. Wybór odpowiedniego wyposażenia i poszczególnych elementów zestawu zależny jest od specyfikacji paliwa energetycznego oraz wymagań Klienta. Posiadamy kotłownie dostępne na wynajem oraz oferujemy budowę i sprzedaż kotłowni kontenerowych.

 

Wynajem kotłowni kontenerowych

Kotłownie kontenerowe sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych na paliwa stałe, w tym na biomasę drzewną, pellet, wióry, zrębki etc.
Artykuł o kotłowniach kontenerowych w GPD: https://www.plomex-pol.pl/blog/kotlownie-kontenerowe
 

Mobilna kotłownia kontenerowa

Oczywiście każda taka kotłownia w kontenerze mieści wszystkie niezbędne instalacje, elementy pomocnicze kotła, zbiornik z podajnikiem paliwa, niezbęde pompy obiegowe, niezawodną automatykę, wymagane przez ochronę środowiska filtry gazów odlotowych z kotła oraz ocieplony komin. Dzisiaj kotłownia kontenerowe to już konkretny produkt, a tradycyjne rozwiązania pozostają daleko w tyle pod względem zainstalowanych rozwiązań technologicznych i elementów pomocniczych kotła w kontenerze.

Kotłownie kontenerowe w dzisiejszych czasach, pełnych komputerów, smartfonów i wszechobecnej elektroniki, w dobie Internetu, kiedy czas ucieka nam coraz szybciej, a nam coraz mniej zostaje czasu na odpoczynek, czy choćby na wspólny obiad z rodziną przy jednym stole, to wspaniała alternatywa dla klasycznych rozwiązań jakie znamy, a wyliczając zalety kotłowni kontenerowej, ciężko doszukać się wad takiego rozwiązania - ewolucja nie oszczędza nikogo, ani niczego i jak wiadomo wszystko co niezmienne kiedyś musi mieć swój koniec.

Mobilna kotłownia przemysłowa

Klasyczne kotłownie na drodze ewolucji powoli opuszczają mury naszych domów, biur, czy hal produkcyjnych, a wszystkie podzespoły, kocioł, czy piec na konkretne paliowo energetyczne zainstalowane zostały w kontenerze i w ten oto sposób powstały nasze kotłownie kontenerowe - zasilacze c.o. - Mobilne Urządzenia Grzewcze w skrócie MUG.

Kotłownia kontenerowa

Nasze kotłownie kontenerowe, to projekt rozwijany od 2012 roku, pierwsza z kotłowni kontenerowych jakie udało nam się zbudować pracuje po dziś dzień od początku 2013 roku w Szczeciunku, a od tego czasu zdobyte doświadczenie pozwoliło nam całkowicie przebudować klasyczną kotłownię, by w efekcie powstało coś więcej, aniżeli tylko brudne od sadzy pomieszczenie dla kotła c.o. - dzisiaj to w pełni zautomatyzowane jednostki zasilające w ciepłą wodę użytkową budynki socjalne, dostarczające ciepło do pomieszczeń, w których pracują ludzie dostarczając ciepło na wielkie hale produkcyjne oraz zasilające ogrzewanie podłogowe, czy kaloryfery ogrzewające pomieszczenia, w których odpoczywamy.

Kotłownie kontenerowe w efekcie stały się w pełni zautomatyzowanymi systemami połączonych w jedną całość urządzeń zapewniających automatyczną pracę kotła, a do tego wyposażone w systemy przeciw pożarowe, zbiorniki na paliwo energetyczne zapewniające nieprzerwaną pracę kotła i dostawę ciepła do naszych pomieszczeń. Dodatkowo kotłownie kontenerowe produkowane przez Płomex-pol podłączone do globalnej sieci komputerowej, do wszechobecnego już Internetu możemy zdalnie kontrolować, zmieniać parametry pracy, a nawet włączać i wyłączać w razie potrzeby i wszystko to doglądać poprzez monitoring video, szereg urządzeń pomiarowych i nastawnych, a w razie awarii zostaniemy poinformowani o problemie poprzez SMS, czy powiadomienie w naszym smartfonie, laptopie, czy smartwatchu.

Zastosowanie kotłowni kontenerowych znacznie ułatwia proces podejmowania właściwych decyzji i skraca do minimum czas potrzebny na realizację inwestycji. Znane są dokładnie wymiary obiektu i jego cena. Należy jedynie podjąć decyzję dotyczącą optymalnej lokalizacji kontenera kotłowni i po uzyskaniu wymaganych prawem decyzji i uzgodnień podłączyć kontener do wykonanych wcześniej przyłączy.

Mobilne kotłownie kontenerowe

Mobilne kotłownie kontenerowe przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń przemysłowych hal produkcyjnych, magazynów, czy też obiektów mieszkalnych. Przykładowe zastosowania kotłowni kontenerowych to między innymi:

 • ogrzewanie budynków mieszkalnych,
 • ogrzewanie hoteli,
 • ogrzewanie obiektów handlowo-usługowych,
 • ogrzewanie zakładów przemysłowych,
 • ogrzewanie hal produkcyjnych,
 • ogrzewanie magazynów.

Kotłownia kontenerowa, odpowiednio zaprojektowana z uwzględnieniem lokalnych warunków (ilości obiegów grzewczych, oporów instalacji, automatyki), jest w całości wykonywana i wyposażona u producenta. Po posadowieniu kotłowni na przygotowanym miejscu przeznaczenia, podłączenie i uruchomienie zajmuje jedynie kilka dni.

Kotłownie kontenerowe Płomex - Mobilne Urządzenia Grzewcze - to produkt zawsze skrojony na miarę, tj. dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości użytkownika, tj. Klienta firmy Płomex-pol. Każdy kolejny model to kolejny krok w przód i szereg usprawnień zainstalowanych w nim systemów. Dokładamy wszelkich starań, aby aktualnie budowane urządzenie było wolne od wad poprzednika i na dzień dzisiejszy mamy bardzo nowatorki produkt spełniający wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Kotłownie kontenerowe w ofercie firmy

Kotłownie kontenerowe VIESSMANN dla przemysłu drzewnego, kompleksowe wykonanie kotłowni przemysłowej, magazynu z automatyką przemysłową, systemów wczesnego wykrywania pożaru i automatycznych zraszaczy przeciw pożarowych, a to i pozostałe elementy instalacji wodnej, elektrycznej oraz odrębnego i znacznie większego pod względem złożoności i optymalizacji pracy pod kątem efektywnego spalania cząstek NOx, opcjonalnie instalowany dopalacz cząstek stałych NOx wewnątrz komory spalania opału wewnątrz kotła CO marki VIESSMANN. Instalacja oparta na podzespołach bazowych i elementach pomocniczych opracowanych w niezależnych badaniach i opracowanych w wydaniach publikacji dot. projektowania kotłowni przemysłowych i adaptacja rozwiązań do kotłowni kontenerowych produkowanych przez firmę Płomex-pol JM.  / technologie zdominowane przez markę kotłów i piecy / technologie zdominowane przez markę kotłów i piecy

Kotłownie kontenerowe na gaz ziemny / paliwa stałe - KOTŁOWNIE KONTENEROWE NA GAZ ZIEMNY

Kotłownia kontenerowa pozwolenie na budowę

Kotłownie kontenerowe nie wymagają żadnego pozwolenia na budowę, ponieważ nie posiadają fundamentów i jednocześnie nie przekraczają 25 m² zabudowy, więc zgodnie z §29 ust.1 ustawy Prawa Budowlanego, nie jest wymagane przez inwestora zgłoszenie do wyższych organów administracji. Więcej informacji na temat zalet kotłowni kontenerowej i informacje dotyczące wymagań jakie należy spełnić znajdą Państwo na stronie internetowej www.KotlownieKontenerowe.Info

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol to:

 • zredukowany do minimum - krótki czas wykonania kotłowni, a w efekcie możliwa możliwość szybkiej wymiany lub modernizacji źródła ciepła
 • możliwość zmiany aktualnego paliwa energetycznego na bardziej aktualne, a w efekcie spora oszczędność wynikająca z przejścia na tańsze paliwo (pellet lub pył węgla brunatnego)
 • minimalizacja robót budowlanych (kotłownia jest wykonywana u producenta, a na miejscu jedynie składana)
 • mobilność: kotłownię można przenieść w inne miejsce, wypożyczyć, odsprzedać; jest wygodna w transporcie i montażu
 • prosta instalacja poprzez włączenie się do istniejącego węzła cieplnego
 • możliwość leasingowania / łatwego sposobu finansowania kotłowni
 • minimum formalności, możliwość wynajmu kotłowni na czas prający prac budowlanych lub modernizacji istniejącej kotłowni

Kotłownie kontenerowe cennik

Kotłownie kontenerowe Płomex - Mobilne Urządzenia Grzewcze - nie są seryjnie produkowanymi modelami urządzenia, a każda jedna stanowi kolejny model, nowy produkt, nowe rozwiązania, a przede wszystkim indywidualne podejście do potrzeb konkretnego użytkownika, od doboru kotła, poprzez wybór optymalnego paliwa energetycznego, systemu podawania paliwa do kotła, czy dobór systemu automatycznego gaszenia wykrytego pożaru, a nawet ilości kamer video i miejcs ich montażu dla uzyskania najlepszej z możliwych widoczności dla uzyskania efektywności pracy urządzenia MUG na najwyższym poziomie.

Kotłownia kontenerowa cena

Wstępinie, by oszacować koszty budowy mobilnej kotłowni dla porównania z kosztami jakie ponieść musimy budując klasyczną kotłownię, czy też modernizując instniejącą jeszcze przestażałą technologicznie kotłownię, możemy przyjąć, że 1W mocy to około 1 PLN  dla urządzęń produkujących od 140KW do 1,35MW ciepła.

Kotłownia kontenerowa MUG980 + 2x ruchoma podłoga w mobilnych kontenerach hakowych na biomasę

Kotłownie kontenerowe wynajem

Niekiedy bywa, że kotłownia jest jedynie potrzebna na początku inwestycji, no. rozpoczęcie procesu fermentacji w bioelektrowni, czy do ogrzewania budowy przez pierwszą zimę, kiedy jeszcze nie jest ukończona kotłownia docelowo mająca ogrzewać mury budynku.

Wynajem kotłowni kontenerowych

Posiadamy kilka urządzeń o różnych mocach, na różne paliwa energetyczne itp. Możliwe jest również dostosowanie do wymagań Klienta i przerobienie wynajmowanej kotłowni na inne paliwo energetyczne. Kotłownie dostępne na wynajem możemy w ciągu kilku dni uruchomić w drugim końcu Polski.

Wynajem kotłowni kontenerowej?

Jeżeli interesuje Cię wynajem kotłowni kontenerowej, to chętnie odpowemy na pytania, a jeżeli nadal będziesz zainteresowany wynajmem urządzenia MUG - wtedy zapraszamy do siedziby firmy Płomex, gdzie spokojnie omówimy wszystkie ważne kwestie wynajmu i podłączenia urządzenia do docelowej instalacji CO.

Kotłownia kontenerowa wynajem

Kotłownia kontenerowa na wynajem to niekiedy jedyne rozwiązanie ratujące przed katastrofą, a więc wszystko pozostaje kwestią potrzeb Klienta, a nic nie jest tutaj wciskane na siłę, bo przecież czas to dziś jest to co mamy najcenniejsze, a świadomość tego skutecznie broni nas przed przesadą :)

Kotłownia budowana na zamówienie

Zalety budowy kotłowni kontenerowych w stosunku do kotłowni wbudowanych:

 • możliwość zasilania w energię cieplną obiektów nie posiadających pomieszczeń spełniających wymogi przepisów dla kotłowni wbudowanych;
 • rezygnacja z często kosztownych prac adaptacyjnych pomieszczeń kotłowni;
 • lokalizacja kotłowni w najkorzystniejszym miejscu w stosunku do zasilanych obiektów;
 • łatwa możliwość rozbudowy poprzez dostawienie kolejnego kontenera.

Realizacje kotły w zabudowie kontenerowej

 1. Kotłownia Kontenerowa z glikolem w Pile

 2. Kotłownia Kontenerowa dla Politechniki Częstochowskiej

 3. Kotłownia kontenerowa na biomasę 980kW w Szczecinku

 4. Kotłownie Kontenerowe MINI po 100kW do Szwecji

Kotłownia kontenerowa

 

Kotłownia kontenerowa na paliwa stałe

Kotłownia kontenerowa na paliwa stałe, a konkretnie kocioł co na pellet wykonana dla Politechniki Częstochowskiej i przystosowana na potrzeby ogrzewania hodowli glonów w dużej szklarni. Kotłownia kontenerowa, którą wykonaliśmy na tę okazję świetnie się sprawdziła pracując nieprzerwanie przez cały wymagany okres obejmujący srogą zimę.

 

 Kotłownie kontenerowe Płomex-pol - sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol - sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych WIęcej o kotłowniach kontenerowych: http://www.plomex-pol.pl/blog/kotlownie-kontenerowe/ Płomex-pol - producent kotłowni ko...

 

 

Kotłownia kontenerowa na (...)

Kotłownia kontenerowa sprzedaż

Zainteresowanie kontenerowymi kotłowniami wynika z ich szczególnych cech, które odróżniają je od kotłowni tradycyjnych. Są nimi mobilność oraz gotowość do szybkiego podłączenia w miejscu do tego wskazanym.

Firma Płomex-pol w swojej ofercie posiada wypracowany i dopracowany na potrzeby tartaków produkt: kotłownie kontenerowe na paliwa stałe. Na początku 2013 roku zaczęła pracować pierwsza zbudowana od podstaw kotłownia kontenerowa. Zbiornik na trociny i zrębkę lub pellety powstał na bazie gotowego kontenera hakowego i wyposażony został w wygarniacz hydrauliczny. Efektem połączenia wyszedł kontener hakowy z ruchomą podłogą. Ruchomą podłogę stanowi tam jedno zgrzebło wygarniające poruszane siłownikiem hydraulicznym w ruchu posuwisto zwrotnym, Paliwa stałe z kontenera hakowego wypada bezpośrednio na żmijkę w podajniku ślimakowym kotła co.

Kotłownia kontenerowa na paliwa

Firma Płomex-pol wychodząc na przeciw Klientom poszerza ich grono oferując mobilne kotłownie spełniająca podstawowe wymagania jakie stawiane są przed kotłownią, a mianowicie wiele możliwości wyboru paliwa energetycznego definiującego zarazem konstrukcję całej kotłowni. Płomex-pol posiada w swojej ofercie kotłownie kontenerowe z podziałem na paliwa energetyczne:

Kotłownia kontenerowa wynajem

Kotłownie kontenerowe są to gotowe do podłączenia kompletne kotłownie o zakresie mocy 50kW - 2000kW. Kotłownie kontenerowe idealnie sprawdzają się jako tymczasowe źródła ciepła na czas trwania inwestycji jak i rozwiązania na stałe. Jako kotłownie przemysłowe często przewyższają klasyczne kotłownie pod względem niezawodności, stopniem zautomatyzowania procesu spalania paliwa włącznie z jego podawaniem ze zbiornika kotła do kotła :)

Kotłownia kontenerowa budowa od podstaw

Na zamówienie zaprojektujemy i zbudujemy kotłownię dopasowaną do potrzeb każdego Klienta - doradzimy przy doborze optymalnego paliwa i zbudujemy instalację centralnego ogrzewania i/lub ogrzewania nadmuchowego.

Mobilna kotłownia kontenerowa

 • kotłownia kontenerowa daje nam tę możliwość błyskawicznego podania ciepła do obiektu, w którym doszło do poważnej awarii samego kotła i/lub elementów budujących cały system klasycznej kotłowni,
 • kotłownia kontenerowa równie często określana mianem mobilnej kotłowni to niezastąpione rozwiązanie podczas uruchamiania procesu w bio-elektrowni - wynajem kotłowni kontenerowej na określony czas, po którym klasyczna kotłownia automatycznie traci rację bytu,
 • kotłownia kontenerowa to produkt typu wszystko w jednym, każda z budowanych kotłowni kontenerowych posiada kompletne wyposażenie standardowo są tam wszystkie niezbędne instalacje znajdujące się w każdej kotłowni i instalacje dodatkowe opcje dodatkowo płatne (monitoring, zdalne sterowanie przez Internet etc.),
 • kotłownia kontenerowa dzięki swej mobilnej naturze przystosowana jest do transportu samochodowego jak i kolejowego, a dostarczona na miejsce w krótkim czasie osiąga pełną gotowość do pracy - wystarczy podłączyć kotłownię kontenerową do instalacji elektrycznej i instalacji co ogrzewanych budynków,
 • kotłownia kontenerowa to również brak konieczności posadowienia na fundamencie, choć mająca pełnić funkcję podstawowej kotłowni przez długie lata zalecana jest płyta fundamentowa wykonana w technologii żelbetowej,
 • kotłownia kontenerowa to również dodatkowa przestrzeń do wykorzystania w budynku - oszczędność miejsca,
 • kotłownia kontenerowa dzięki współpracy z designerem to możliwość dopasowania kontenera do charakteru otoczenia kotłowni kontenerowej,
 • kotłownia kontenerowa w przypadku ciepła technologicznego umożliwia zachowanie ciągłości produkcji przy ewentualnej awarii podstawowego źródła ciepła technologicznego.

Kotłownia kontenerowa wymagania

Kotłownie kontenerowe spełniają wszystkie wymagania jeśli chodzi o konstrukcję. Przy każdym projekcie nowej kotłowni bierzemy pod uwagę względy pożarowe, akustykę i termoizolację danej kotłowni. Dzięki temu bez obaw możemy je lokalizować w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych oraz innych obiektów o podwyższonym stopniu ryzyka pożarowego.

W kotłowniach na olej opałowy, magazyn paliwa jest oddzielony od pomieszczenia kotłowni ścianką o podwyższonej odporności EI a same zbiorniki stoją w szczelnej wannie olejowej, chroniącej przed wyciekiem oleju.

W miejscach gdzie wymagana jest wyjątkowa estetyka otoczenia, na życzenie klienta kotłownia może zostać dopasowana do architektury obiektów sąsiadujących. W tym celu  kontener może zostać obłożony płytą elewacyjną imitującą kamień, drewno lub inny szlachetny materiał lub może zostać oklejona wydrukiem wielkoformatowym przedstawiającym dosłownie wszystko.

W swoim portfolio mamy m.in realizacje dla dużych zakładów produkcyjnych branży drzewnej: Kronospan Szczecinek, Kronospan Strzelce Opolskie, JUAN, wiele dużych i średnich tartaków, producentów mebli i innych firm z branży meblarskiej: Tvilum Polska, BHK Polska, Szczecinecki Klaster Meblowy.

 

#Radomsko #łódzkie #Wrocław #dolnośląskie #irek86pl

SKLEP INTERNETOWY

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU INTERNETOWEGO - NOWE i UŻYWANE KOTŁY CO oraz PIECE NADMUCHOWE, KOMPLETNE KOTŁOWNIE PRZEMYSŁOWE UŻYWANE Z NIEMIEC, W TYM PRODUKTY I TECHNOLOGIE ŚWIATOWYCH LIDERÓW BRANŻY CIEPŁOWNICZEJ jak VIESSMANN, BUDERUS, DANSTOKER

SKLEP.PLOMEX-POL.PL