Kotłownia kontenerowa

Kotłownia kontenerowa dla Politechniki Częstochowskiej

Kotłownia kontenerowa

 

Kotłownia kontenerowa na paliwa stałe

Kotłownia kontenerowa na paliwa stałe, a konkretnie kocioł co na pellet wykonana dla Politechniki Częstochowskiej i przystosowana na potrzeby ogrzewania hodowli glonów w dużej szklarni. Kotłownia kontenerowa, którą wykonaliśmy na tę okazję świetnie się sprawdziła pracując nieprzerwanie przez cały wymagany okres obejmujący srogą zimę.

 

 Kotłownie kontenerowe Płomex-pol - sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol - sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych WIęcej o kotłowniach kontenerowych: http://www.plomex-pol.pl/blog/kotlownie-kontenerowe/ Płomex-pol - producent kotłowni ko...

 

 

Kotłownia kontenerowa na (...)

Kotłownia kontenerowa sprzedaż

Zainteresowanie kontenerowymi kotłowniami wynika z ich szczególnych cech, które odróżniają je od kotłowni tradycyjnych. Są nimi mobilność oraz gotowość do szybkiego podłączenia w miejscu do tego wskazanym.

Firma Płomex-pol w swojej ofercie posiada wypracowany i dopracowany na potrzeby tartaków produkt: kotłownie kontenerowe na paliwa stałe. Na początku 2013 roku zaczęła pracować pierwsza zbudowana od podstaw kotłownia kontenerowa. Zbiornik na trociny i zrębkę lub pellety powstał na bazie gotowego kontenera hakowego i wyposażony został w wygarniacz hydrauliczny. Efektem połączenia wyszedł kontener hakowy z ruchomą podłogą. Ruchomą podłogę stanowi tam jedno zgrzebło wygarniające poruszane siłownikiem hydraulicznym w ruchu posuwisto zwrotnym, Paliwa stałe z kontenera hakowego wypada bezpośrednio na żmijkę w podajniku ślimakowym kotła co.

Kotłownia kontenerowa na paliwa

Firma Płomex-pol wychodząc na przeciw Klientom poszerza ich grono oferując mobilne kotłownie spełniająca podstawowe wymagania jakie stawiane są przed kotłownią, a mianowicie wiele możliwości wyboru paliwa energetycznego definiującego zarazem konstrukcję całej kotłowni. Płomex-pol posiada w swojej ofercie kotłownie kontenerowe z podziałem na paliwa energetyczne:

 

 

Kotłownia kontenerowa wynajem

Kotłownie kontenerowe są to gotowe do podłączenia kompletne kotłownie o zakresie mocy 50kW - 2000kW. Kotłownie kontenerowe idealnie sprawdzają się jako tymczasowe źródła ciepła na czas trwania inwestycji jak i rozwiązania na stałe. Jako kotłownie przemysłowe często przewyższają klasyczne kotłownie pod względem niezawodności, stopniem zautomatyzowania procesu spalania paliwa włącznie z jego podawaniem ze zbiornika kotła do kotła :)

Kotłownia kontenerowa budowa od podstaw

Na zamówienie zaprojektujemy i zbudujemy kotłownię dopasowaną do potrzeb każdego Klienta - doradzimy przy doborze optymalnego paliwa i zbudujemy instalację centralnego ogrzewania i/lub ogrzewania nadmuchowego.

 

Mobilna kotłownia kontenerowa

  • kotłownia kontenerowa daje nam tę możliwość błyskawicznego podania ciepła do obiektu, w którym doszło do poważnej awarii samego kotła i/lub elementów budujących cały system klasycznej kotłowni,
  • kotłownia kontenerowa równie często określana mianem mobilnej kotłowni to niezastąpione rozwiązanie podczas uruchamiania procesu w bio-elektrowni - wynajem kotłowni kontenerowej na określony czas, po którym klasyczna kotłownia automatycznie traci rację bytu,
  • kotłownia kontenerowa to produkt typu wszystko w jednym, każda z budowanych kotłowni kontenerowych posiada kompletne wyposażenie standardowo są tam wszystkie niezbędne instalacje znajdujące się w każdej kotłowni i instalacje dodatkowe opcje dodatkowo płatne (monitoring, zdalne sterowanie przez Internet etc.),
  • kotłownia kontenerowa dzięki swej mobilnej naturze przystosowana jest do transportu samochodowego jak i kolejowego, a dostarczona na miejsce w krótkim czasie osiąga pełną gotowość do pracy - wystarczy podłączyć kotłownię kontenerową do instalacji elektrycznej i instalacji co ogrzewanych budynków,
  • kotłownia kontenerowa to również brak konieczności posadowienia na fundamencie, choć mająca pełnić funkcję podstawowej kotłowni przez długie lata zalecana jest płyta fundamentowa wykonana w technologii żelbetowej,
  • kotłownia kontenerowa to również dodatkowa przestrzeń do wykorzystania w budynku - oszczędność miejsca,
  • kotłownia kontenerowa dzięki współpracy z designerem to możliwość dopasowania kontenera do charakteru otoczenia kotłowni kontenerowej,
  • kotłownia kontenerowa w przypadku ciepła technologicznego umożliwia zachowanie ciągłości produkcji przy ewentualnej awarii podstawowego źródła ciepła technologicznego.

 

Kotłownia kontenerowa wymagania

Kotłownie kontenerowe spełniają wszystkie wymagania jeśli chodzi o konstrukcję. Przy każdym projekcie nowej kotłowni bierzemy pod uwagę względy pożarowe, akustykę i termoizolację danej kotłowni. Dzięki temu bez obaw możemy je lokalizować w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych oraz innych obiektów o podwyższonym stopniu ryzyka pożarowego.

W kotłowniach na olej opałowy, magazyn paliwa jest oddzielony od pomieszczenia kotłowni ścianką o podwyższonej odporności EI a same zbiorniki stoją w szczelnej wannie olejowej, chroniącej przed wyciekiem oleju.

W miejscach gdzie wymagana jest wyjątkowa estetyka otoczenia, na życzenie klienta kotłownia może zostać dopasowana do architektury obiektów sąsiadujących. W tym celu  kontener może zostać obłożony płytą elewacyjną imitującą kamień, drewno lub inny szlachetny materiał lub może zostać oklejona wydrukiem wielkoformatowym przedstawiającym dosłownie wszystko.

W swoim portfolio mamy m.in realizacje dla dużych zakładów produkcyjnych branży drzewnej: Kronospan Szczecinek, Kronospan Strzelce Opolskie, JUAN, wiele dużych i średnich tartaków, producentów mebli i innych firm z branży meblarskiej: Tvilum Polska, BHK Polska, Szczecinecki Klaster Meblowy.

 

#kocham #Wrocław #dolnośląskie #irek86pl