Kotłownie kontenerowe

0 Komentarze
3365

Kotłownie kontenerowe

Kotłownie kontenerowe standardowo budowane są w kontenerach przypominających te wszystkim znane i służące do przewozu towarów, jednak w przypadku kotłowni kontenerowych Płomex-pol jest inaczej.

Budowę kotłowni kontenerowej zaczynamy od podstaw, co oznacza, że również i kontenery naszych kotłowni są dopasowane do potrzeb i możliwości Klienta. Projektując kolejną kotłownię zaczynamy od samego kontenera, którego konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do wszystkich urządzeń. Kotłownia kontenerowa Płomex-pol to kontener budowany od podstaw i w zależności od dostępnego miejsca, w którym będzie posadowiony oraz urządzeń jakie wewnątrz będą zainstalowane, jego wymiary, miejsca zainstalowania drzwi wejściowych i serwisowych będą różne.

W ostatnich latach zainteresowanie kotłowniami kontenerowymi w Polsce stale rośnie, więc i przybywa firm oferujących sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych. Zainteresowanie kotłowniami kontenerowymi uwarunkowane jest przede wszystkim ich specyficznymi cechami, które odróżniają je od tradycyjnych kotłowni i jednocześnie dają im nad nimi sporą przewagę.

Każda kotłownia kontenerowa to kompletna kotłownia przemysłowa zamknięta w kontenerze i gotowa do pracy zaraz po podłączeniu.

Kotłownie kontenerowe to:

  • wszystkie urządzenia i niezbęde do pracy instalacje,
  • gotowość do pracy zaraz po podłączeniu,
  • łatwy transport i instalacja u Klienta,
  • mniejsze koszty w porównaniu z tradycyjnymi kotłowniami.

Zastosowanie kotłowni kontenerowych to:

  • miejsca, w których realizowana jest nowa inwestycja budowlana,
  • sytuacje, w których wymagana jest szybka dostawa ciepła do obiektu,
  • miejca, gdzie energia cieplna wymagana jest jedynie przez pewien czas,
  • sytuacje, w których nie ma mjesca na budowę tradycyjnej kotłowni.

Budowa kotłowni kontenerowej

W każdej kotłowni, więc i w kotłowni kontenerowej najważniejszym elementem jest kocioł - serce kotłowni. Najczęściej instalowane wewnątrz kotłowni kontenerowych są kotły wodne płaszczowe lub płomiennicowe o różnych mocach i dostosowane do spalania różnych rodzajów paliw, takich jak pellet, zrębka, biomasa, czy olej opałowy.

Możliwe jest dostosowanie do potrzeb Klienta.

Moc oferowanych kotłowni kontenerowych zaczyna się od kilkudziesięciu kilowatów i kończy na kilku megawatach, a w przypadkach kiedy potrzeba zwiększyć moc kotłowni istnieje możiwość rozbudowy lub wymiany na większą.

Ceny sprzedaży i wynajmu

Ceny kotłowni kontenerowych w dużej mierze zależne są od ich wielkości, zastosowanego rodzaju paliwa, wyposażenia dodatkowego zainstalowanego wewnątrz oraz ewentualnych zewnętrznych modułów np. dodatkowy zewnętrzny zbiornik paliwa, czy akumulator ciepła.

Wyposażenie kotłowni kontenerowych

Wszystkie kotłownie kontenerowe Płomex-pol wyposażone są w niezbędne urządzenia zabezpieczające, tak aby spełniały przepisy i wymogi BHP. Wyposażenie kotłowni kontenerowej to również wszystkie urządzenia i dodatkowe elementy umożliwiające automatyczną pracę kotłowni i monitoring stanu poszczególnych elementów systemu, poziomu paliwa i wykrywanie ewentualnych awarii. Dzięki wszystkim zainstalowanym wewnątrz elementom produkt ten ma sporą przewagę nad tradycyjnymi kotłowniami i są dobrą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.

Wymagania kotłowni kontenerowych

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol spełniają wymagania przepisów BHP i p.poż., wyposażone są w niezbędny sprzęt gaśniczy, drzwi spełiające wszystkie wymogi i odpowiednie zabezpieczenia dla magazynu paliwa oraz urządzeń odpowiedzialnych za transport paliwa do kotła. Jak w przypadku tradycyjnych kotłowni, tak w przy kotłowiach kontenerowych wymagany jest nadzór pracy urządzeń mechanicznych sprawowany przez człowieka. Obsługa kotłowni podczas pracy w trybie automatycznym wymaga jedynie kontroli poszczególnych elementów oraz wprowadzenia ewentualnych korekt w ustawieniach sterowania.

Ostatnia modyfikacja: lipiec 26, 2021 05:09