★☆ Kotłownie kontenerowe: ✓ sprzedaż ✓ wynajem ✓ wymagania

 Kotłownie kontenerowe sprzedaż i wynajem

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol standardowo wyposażane są w kotły co (centralnego ogrzewania). Kotłownia kontenerowa wykonana na zamówienie może zostać wyposażona w piec nadmuchowy gorącego powietrza. Wybór odpowiedniego wyposażenia i poszczególnych elementów zestawu zależny jest od specyfikacji paliwa energetycznego oraz wymagań Klienta. Posiadamy kotłownie dostępne na wynajem oraz oferujemy budowę i sprzedaż kotłowni kontenerowych.

 

 Kotłownie kontenerowe Płomex-pol - sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol - sprzedaż i wynajem kotłowni kontenerowych WIęcej o kotłowniach kontenerowych: http://www.plomex-pol.pl/blog/kotlownie-kontenerowe/ Płomex-pol - producent kotłowni ko...

 

 

 

Mobilna kotłownia kontenerowa

Oczywiście każda taka kotłownia w kontenerze mieści wszystkie niezbędne instalacje, elementy pomocnicze kotła, zbiornik z podajnikiem paliwa, niezbęde pompy obiegowe, niezawodną automatykę, wymagane przez ochronę środowiska filtry gazów odlotowych z kotła oraz ocieplony komin. Dzisiaj kotłownia kontenerowe to już konkretny produkt, a tradycyjne rozwiązania pozostają daleko w tyle pod względem zainstalowanych rozwiązań technologicznych i elementów pomocniczych kotła w kontenerze.

Kotłownie kontenerowe w dzisiejszych czasach, pełnych komputerów, smartfonów i wszechobecnej elektroniki, w dobie Internetu, kiedy czas ucieka nam coraz szybciej, a nam coraz mniej zostaje czasu na odpoczynek, czy choćby na wspólny obiad z rodziną przy jednym stole, to wspaniała alternatywa dla klasycznych rozwiązań jakie znamy, a wyliczając zalety kotłowni kontenerowej, ciężko doszukać się wad takiego rozwiązania - ewolucja nie oszczędza nikogo, ani niczego i jak wiadomo wszystko co niezmienne kiedyś musi mieć swój koniec.

Mobilna kotłownia przemysłowa

Klasyczne kotłownie na drodze ewolucji powoli opuszczają mury naszych domów, biur, czy hal produkcyjnych, a wszystkie podzespoły, kocioł, czy piec na konkretne paliowo energetyczne zainstalowane zostały w kontenerze i w ten oto sposób powstały nasze kotłownie kontenerowe - zasilacze c.o. - Mobilne Urządzenia Grzewcze w skrócie MUG.

Możliwe Paliwa Energetyczne

Kotłownia kontenerowa

Nasze kotłownie kontenerowe, to projekt rozwijany od 2012 roku, pierwsza z kotłowni kontenerowych jakie udało nam się zbudować pracuje po dziś dzień od początku 2013 roku w Szczeciunku, a od tego czasu zdobyte doświadczenie pozwoliło nam całkowicie przebudować klasyczną kotłownię, by w efekcie powstało coś więcej, aniżeli tylko brudne od sadzy pomieszczenie dla kotła c.o. - dzisiaj to w pełni zautomatyzowane jednostki zasilające w ciepłą wodę użytkową budynki socjalne, dostarczające ciepło do pomieszczeń, w których pracują ludzie dostarczając ciepło na wielkie hale produkcyjne oraz zasilające ogrzewanie podłogowe, czy kaloryfery ogrzewające pomieszczenia, w których odpoczywamy.

Kotłownie kontenerowe w efekcie stały się w pełni zautomatyzowanymi systemami połączonych w jedną całość urządzeń zapewniających automatyczną pracę kotła, a do tego wyposażone w systemy przeciw pożarowe, zbiorniki na paliwo energetyczne zapewniające nieprzerwaną pracę kotła i dostawę ciepła do naszych pomieszczeń. Dodatkowo kotłownie kontenerowe produkowane przez Płomex-pol podłączone do globalnej sieci komputerowej, do wszechobecnego już Internetu możemy zdalnie kontrolować, zmieniać parametry pracy, a nawet włączać i wyłączać w razie potrzeby i wszystko to doglądać poprzez monitoring video, szereg urządzeń pomiarowych i nastawnych, a w razie awarii zostaniemy poinformowani o problemie poprzez SMS, czy powiadomienie w naszym smartfonie, laptopie, czy smartwatchu.

Zastosowanie kotłowni kontenerowych znacznie ułatwia proces podejmowania właściwych decyzji i skraca do minimum czas potrzebny na realizację inwestycji. Znane są dokładnie wymiary obiektu i jego cena. Należy jedynie podjąć decyzję dotyczącą optymalnej lokalizacji kontenera kotłowni i po uzyskaniu wymaganych prawem decyzji i uzgodnień podłączyć kontener do wykonanych wcześniej przyłączy.

Mobilne kotłownie kontenerowe

Mobilne kotłownie kontenerowe przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń przemysłowych hal produkcyjnych, magazynów, czy też obiektów mieszkalnych. Przykładowe zastosowania kotłowni kontenerowych to między innymi:

 • ogrzewanie budynków mieszkalnych,
 • ogrzewanie hoteli,
 • ogrzewanie obiektów handlowo-usługowych,
 • ogrzewanie zakładów przemysłowych,
 • ogrzewanie hal produkcyjnych,
 • ogrzewanie magazynów.

Kotłownia kontenerowa, odpowiednio zaprojektowana z uwzględnieniem lokalnych warunków (ilości obiegów grzewczych, oporów instalacji, automatyki), jest w całości wykonywana i wyposażona u producenta. Po posadowieniu kotłowni na przygotowanym miejscu przeznaczenia, podłączenie i uruchomienie zajmuje jedynie kilka dni.

Kotłownie kontenerowe Płomex - Mobilne Urządzenia Grzewcze - to produkt zawsze skrojony na miarę, tj. dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości użytkownika, tj. Klienta firmy Płomex-pol. Każdy kolejny model to kolejny krok w przód i szereg usprawnień zainstalowanych w nim systemów. Dokładamy wszelkich starań, aby aktualnie budowane urządzenie było wolne od wad poprzednika i na dzień dzisiejszy mamy bardzo nowatorki produkt spełniający wymagania najbardziej wymagających Klientów. 

Kotłownia kontenerowa pozwolenie na budowę

Kotłownie kontenerowe nie wymagają żadnego pozwolenia na budowę, ponieważ nie posiadają fundamentów i jednocześnie nie przekraczają 25 m² zabudowy, więc zgodnie z §29 ust.1 ustawy Prawa Budowlanego, nie jest wymagane przez inwestora zgłoszenie do wyższych organów administracji. Więcej informacji na temat zalet kotłowni kontenerowej i informacje dotyczące wymagań jakie należy spełnić znajdą Państwo na stronie internetowej www.KotlownieKontenerowe.Info

Kotłownie kontenerowe Płomex-pol to:

 • zredukowany do minimum - krótki czas wykonania kotłowni, a w efekcie możliwa możliwość szybkiej wymiany lub modernizacji źródła ciepła
 • możliwość zmiany aktualnego paliwa energetycznego na bardziej aktualne, a w efekcie spora oszczędność wynikająca z przejścia na tańsze paliwo (pellet lub pył węgla brunatnego)
 • minimalizacja robót budowlanych (kotłownia jest wykonywana u producenta, a na miejscu jedynie składana)
 • mobilność: kotłownię można przenieść w inne miejsce, wypożyczyć, odsprzedać; jest wygodna w transporcie i montażu
 • prosta instalacja poprzez włączenie się do istniejącego węzła cieplnego
 • możliwość leasingowania / łatwego sposobu finansowania kotłowni
 • minimum formalności, możliwość wynajmu kotłowni na czas prający prac budowlanych lub modernizacji istniejącej kotłowni

Kotłownie kontenerowe cennik

Kotłownie kontenerowe Płomex - Mobilne Urządzenia Grzewcze - nie są seryjnie produkowanymi modelami urządzenia, a każda jedna stanowi kolejny model, nowy produkt, nowe rozwiązania, a przede wszystkim indywidualne podejście do potrzeb konkretnego użytkownika, od doboru kotła, poprzez wybór optymalnego paliwa energetycznego, systemu podawania paliwa do kotła, czy dobór systemu automatycznego gaszenia wykrytego pożaru, a nawet ilości kamer video i miejcs ich montażu dla uzyskania najlepszej z możliwych widoczności dla uzyskania efektywności pracy urządzenia MUG na najwyższym poziomie.

Kotłownia kontenerowa cena

Wstępinie, by oszacować koszty budowy mobilnej kotłowni dla porównania z kosztami jakie ponieść musimy budując klasyczną kotłownię, czy też modernizując instniejącą jeszcze przestażałą technologicznie kotłownię, możemy przyjąć, że 1W mocy to około 1 PLN  dla urządzęń produkujących od 140KW do 1,35MW ciepła.

Kotłownia kontenerowa MUG980 + 2x ruchoma podłoga w mobilnych kontenerach hakowych na biomasę

Kotłownie kontenerowe wynajem

Niekiedy bywa, że kotłownia jest jedynie potrzebna na początku inwestycji, no. rozpoczęcie procesu fermentacji w bioelektrowni, czy do ogrzewania budowy przez pierwszą zimę, kiedy jeszcze nie jest ukończona kotłownia docelowo mająca ogrzewać mury budynku.

Wynajem kotłowni kontenerowych

Posiadamy kilka urządzeń o różnych mocach, na różne paliwa energetyczne itp. Możliwe jest również dostosowanie do wymagań Klienta i przerobienie wynajmowanej kotłowni na inne paliwo energetyczne. Kotłownie dostępne na wynajem możemy w ciągu kilku dni uruchomić w drugim końcu Polski.

Wynajem kotłowni kontenerowej?

Jeżeli interesuje Cię wynajem kotłowni kontenerowej, to chętnie odpowemy na pytania, a jeżeli nadal będziesz zainteresowany wynajmem urządzenia MUG - wtedy zapraszamy do siedziby firmy Płomex, gdzie spokojnie omówimy wszystkie ważne kwestie wynajmu i podłączenia urządzenia do docelowej instalacji CO.

Kotłownia kontenerowa wynajem

Kotłownia kontenerowa na wynajem to niekiedy jedyne rozwiązanie ratujące przed katastrofą, a więc wszystko pozostaje kwestią potrzeb Klienta, a nic nie jest tutaj wciskane na siłę, bo przecież czas to dziś jest to co mamy najcenniejsze, a świadomość tego skutecznie broni nas przed przesadą :)

Kotłownia budowana na zamówienie

Zalety budowy kotłowni kontenerowych w stosunku do kotłowni wbudowanych:

 • możliwość zasilania w energię cieplną obiektów nie posiadających pomieszczeń spełniających wymogi przepisów dla kotłowni wbudowanych;
 • rezygnacja z często kosztownych prac adaptacyjnych pomieszczeń kotłowni;
 • lokalizacja kotłowni w najkorzystniejszym miejscu w stosunku do zasilanych obiektów;
 • łatwa możliwość rozbudowy poprzez dostawienie kolejnego kontenera.

#IREK86PL